A nyomtató toner több, mint csak festék
A digitális kor előretörésével és a papír alapú dokumentumok fokozódó digitalizálásával sem veszített jelentőségéből a nyomtatás művészete. Az irodai munka, az oktatás és számos más terület nélkülözhetetlen eszköze a lézernyomtató, aminek szíve-lelke a toner. De vajon mi is pontosan az a nyomtató toner és hogyan működik? Nézzük meg ezeket kicsit pontosabban!
Mit takar a nyomtató toner megnevezés?
A nyomtató toner nem más, mint egy finom por, amelyet lézernyomtatók és fénymásolók használnak a kép vagy szöveg papírra történő átvitelére. Összetétele apró műanyagszemcsékből és színezékekből áll. Mivel már alapból egy száraz komponensről van szó, ezért nem kell félnünk a beszáradástól, mint folyékony társai esetében. A másik előnye pedig, hogy egy nyomtató toner sokkal nagyobb mennyiségű színanyagot tud rejteni, mint a patronok, ezért bár kezdetben drágábbnak tűnnek, de lapra vetített értékét nézve a nyomtató toner garantáltan megtérülő befektetés.
Hogyan működik a nyomtató toner?
A nyomtató toner működési elve a statikus elektromosságon alapul. A nyomtató dobját elektrosztatikusan feltöltik, ami vonzza a toner porát, majd egy lézer segítségével pontosan odairányítják, ahol a kép vagy szöveg megjelenítése szükséges. Ezt követően a papír áthalad egy forró hengeren (fúziós egységen), ami megolvasztja a tonert, így az véglegesen rögzül a papíron. Ez a folyamat teszi lehetővé, hogy a nyomtatott kép ellenálljon a víznek és a fakulásnak. Továbbá a nyomtató toner használata során az elkenődés sem merül fel hibaként. Ami pedig a beszerzését illeti, azt az onlinetoner.hu weboldalon könnyedén megoldhatjuk.